Kontakt

DO POBRANIA AUTOMATY

1. Wytyczne do wdrożenia automatu.pdf

2. plik do pobrania – Dane do automatu vendingowego.xlsx

3. LINK rozwijany: Rodzaj połączenia internetowego:
Automaty mogą łączyć się z usługą IDS tj. oprogramowaniem służącym do obsługi automatów vendingowych na dwa sposoby. Za pomocą karty SIM znajdującej się na płycie głównej za wyświetlaczem lub za pomocą kabla LAN wpiętego w port ETHERNET znajdującego się z tyłu automatu. Ze względu na większą przepustowość jak I stabilność zalecamy podłączenie automatu do sieci LAN.

– LAN:

W przypadku połączenia automatu do sieci poprzez LAN, prosimy o informację czy adres IP będzie przydzielany poprzez serwer DHCP (automatyczne przypisanie adresu IP) czy zostanie ustalone stałe IP dla automatu.
W przypadku stałego IP potrzebujemy:
•    adres IP
•    maskę podsieci
•    bramę domyślną
Dodatkowo automaty vendingowe działające na sieci LAN muszą mieć dostęp do poniższych usług więc poniższe dane należy przekazać administratorowi sieci firmy w której stanie automat, który powinien udostępnić połączenie dla automatu:

Ustawienia sieci – cds.bogmar.net – (instancja dedykowana wyłącznie dla automatów z wrzutnią C240) – plik do pobrania

Ustawienia sieci – ids.bogmar.net – główna instancja   – plik do pobrania

– GSM (karta SIM):
W przypadku połączenia GSM, karta SIM musi być rozmiarze 25x15x0,76 mm tzw. mini SIM. Kartę należy przygotować ustawiając PIN na 9999. Karta musi być aktywna dlatego sugerujemy przetestowanie jej pakietu danych w telefonie komórkowym przed włożeniem do automatu.
Przy wybraniu miejsca w którym postawiony zostanie automat należy zweryfikować zasięg sieci. Docelową kartę SIM mogą Państwo przesłać do nas na etapie produkcji automatu lub mogą Państwo przygotować kartę w dzień instalacji I przekazać ją naszemu serwisantowi. Mogą to Państwo zweryfikować na mapie zasięgu operatora komórkowego z którego usług Państwo korzystają  lub ręcznie za pomocą telefonu komórkowego korzystając z karty operatora, który docelowo będzie obsługiwał automat. Aby to zrobić można pobrać ze sklepu Androida aplikację Network Cell Info Lite lub jej odpowiednik. Aplikacja Network Cell Info Lite powinna wskazać siłę zasięgu za pomocą strzałki wskazującej kolory. Zielony kolor oznacza dobry zasięg, który jest wystarczający do prawidłowego działania maszyny.

4. LINK: Niestandardowa kolorystyka i oklejenie