ulgi PFRON

 

 

 

Maszyny wydające w ofercie naszej firmy

Maszyny wydające znane są pod nazwą przemysłowe automaty wydające BHP lub po prostu automaty vendingowe. Służą one do wydawania środków ochrony pracy, materiałów eksploatacyjnych oraz innych drogich, często rotujących produktów. Warto podkreślić, że tego typu urządzenia spełniają funkcję magazynu, ustawia się je w widocznych punktach w przedsiębiorstwach, tak, aby każdy pracownik miał do nich dostęp. Działanie automatów wydających bhp oparte jest o karty zbliżeniowe, które funkcjonują w wielu firmach. Każdy pracownik ma przypisane konkretne uprawnienia, które związane są z zajmowanym przez niego stanowiskiem. Takie rozwiązanie sprawia, że jeśli do jego pracy niezbędne są tylko rękawice robocze to będzie on mógł pobrać tylko i wyłącznie tego typu asortyment.

Rękawice robocze pod kontrolą!

Automaty wydające bhp dają możliwość kontrolowania wszelkich produktów, które otrzymują pracownicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu można szybko wychwycić, kto w ogóle nie używa środków ochrony pracy, a kto zużywa je w nadmiernych ilościach lub do swoich prywatnych prac. Każdy będzie rozliczony z tego co pobrał i co zdał. Nie ma możliwości podmiany środków ochrony pracy czy też wydania nienależnego asortymentu.

Urządzenia wydające – prawa ręka pracodawcy

Automaty wydające bhp sprawiają, że pracodawca może zaoszczędzić rocznie nawet do 40%, ponieważ takie rozwiązanie sprawia, że znacząco spada zużycie poszczególnych produktów. W wielu zakładach pracy zdarza się, że czasem osoby pracujące na jednym stanowisku pracy zastępują podczas nieobecności pracowników wykonujących zupełnie inne zadania. W takiej sytuacji niezbędne są im inne niż dotychczas środki ochrony pracy.

Automaty do rękawic – zbierają wszystkie potrzebne dane

Kierownik, który nadzoruje takiego pracownika ma możliwość pobrania dla niego niezbędnego asortymentu z maszyny wydającej. Można też na pewien czas zmienić dowolnie uprawnienia, ale o tym może zadecydować tylko i wyłącznie przełożony lub osoby nadzorujące. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, które współpracuje z automatem wyznaczone osoby posiadają dostęp do wszelkich danych przez platformę internetową. Pozwala to na sprawdzenia liczby wydanych produktów w poszczególnych maszynach wydających oraz na tworzenia raportów. Wszelkie te dane można eksportować do arkusza Excel lub dokumentu pdf. Można więc na bieżąco sprawdzać kiedy i kto pobrał półmaski lub zatyczki. Poza tym widzimy, że kończą nam się okulary, a wszelkiego rodzaju zarękawki nie są w ogóle pobierane. W ten oto prosty sposób przedsiębiorstwo nie musi ponosi kosztów związanych z utrzymywaniem stanów magazynowych poszczególnych produktów. Rozliczenia są oparte tylko i wyłącznie na podstawie asortymentu wydanego przez automat. Wynika z tego, że przedsiębiorca płaci jedynie za rękawice robocze czy też różnego rodzaju półmaski wydane z urządzenia.

Automaty do narzędzi – cechy i zalety oferowanych urządzeń

Podczas wyboru automatu wydającego BHP należy zwrócić uwagę na najważniejsze funkcje urządzenia takie jak:

1) MOŻLIWOŚĆ KONFIGURACJI NA WIELE RODZAJÓW KOMÓR (PÓŁEK) W JEDNYM AUTOMACIE
To rozwiązanie pozwala umieścić produkty o różnych gabarytach w jednym automacie a w sytuacjach zmiany produktów na inne nie powoduje konieczności wymiany bębna.

2) POJEMNOŚĆ AUTOMATU
w sytuacji kiedy mamy mniej produktów częstotliwość załadunków oraz pobrań jest większa a więc ryzyko braku jakiegoś produktu jest większe, w zakładach pracy zatrudniających od 150 - 200 pracowników bezpieczna granica pojemności jednego automatu to minimum 500 szt

3) DOSTĘP DO PLATFORMY ZARZĄDZAJĄCEJ POBRANIAMI POPRZEZ STRONĘ WWW
Rozwiązanie pozwala na bieżąco monitorować pracę dostawcy i pracowników

4) WYMIARY URZĄDZENIA
problem powierzchni magazynowej oraz miejsca w firmach jest bardzo duży dlatego bardzo ważnym czynnikiem w doborze automatu jest jego wielkość optymalną wielkość maszyny nie powinna być większa niż 100X100X2000mm

5) POBÓR PRĄDU
bardzo rzadko weryfikowany parametr który ma bardzo duże znaczenie podczas eksploatacji urządzenia

6) CZAS POBIERANIA PRODUKTÓW
ważnym elementem w trakcie produkcji jest możliwość pobierania środków ochrony pracy w jak najszybszym czasie, ogólne zasady przyjmują że maksymalny czas pobrania produktu nie powinien być dłuższy niż 15 sekund

Czytaj więcej...
Automat D540

Automat D540

Czytaj więcej...
Automat L40

Automat L40

Czytaj więcej...
Automat  VARIO D360

Automat VARIO D360


BOGMAR BOGUSŁAWA BRYCZEK

43-300 Bielsko - Biała ul. Sobieskiego 160

tel. 33 812-32-48 , 33 811-89-10,
fax. 33 811-89-12, kom. 602 580 380
http: www.bogmar.net
e-mail: bogmar@bogmar.net

obuwie robocze

Powered by: www.CDX.pl
In order to view this page you need JavaScript and Flash Player 10+ support!